kumelendik telefon

Sosyal Medya

Kümelendik Gözüyle

Supplement Kullanımı

Kas kütlesi kazanmak isteyen sporcuların enerjisine katkıda bulunup, kasların daha hızlı gelişmesi adına, bir ya da birden çok protein çeşidi içeren besin takviyelerine denir. Protein tozlarının içerikleri birbirinden farklıdır ; kazein, whey, et, soya protein gibi sıralayabiliriz. Protein tozları arasındaki farklılıklar; bu besin takviyelerin elde edildiği hammaddelere ve hangi teknikle üretildiklerine göre ortaya çıkmıştır.

Protein tozu ne işe yarar?

İnsan vücudunun sağlıklı kalabilmesi ve enerji ve hızlı çalışabilmesi için günde ortalama 60 – 80 gram protein tüketmesi gereklidir. Protein tüketimi yeterli düzeyde olmayan ve protein ihtiyacını besinler yardımı ile karşılamayan kimselerin kullandığı tozdur.

Protein tozu, kullanan kişilerin enerji takviyesi alarak yoğun sporlarına devam etmelerine kas yapma sürecini hızlandırmalarına yardımcı olur.

Protein tozu ne işe yarar?

İnsan vücudunun sağlıklı kalabilmesi ve metabolizmasının hızlı çalışabilmesi için günde ortalama 60 – 80 gram protein tüketmesi gereklidir. Protein tüketimi yeterli düzeyde olmayan ve protein ihtiyacını besinler yardımı ile karşılamayan kimselerin kullandığı tozdur.

Protein tozu, kullanan kişilerin enerji takviyesi alarak ekstra ürünler alarak yoğun sporlarına devam etmelerine kas yapma sürecini hızlandırmalarına yardımcı olur.